Kinesiotaping
Špeciálna technika, ktorá spočíva v lepení pružných pások na kožu postihnutej oblasti tela s cieľom aktivovať reflexnú odpoveď organizmu a ovplyvniť patologické zmeny. Kinesiotapingom poskytneme podporu a stabilitu svalom a kĺbom bez obmedzenia rozsahu pohybu, zlepšíme cirkuláciu krvi, zmiernime bolesť, čiastočne spevníme alebo odľahčíme kĺb.
Kedy je knesioteping vhodný:
pri bolestiach svalov, väzív a kĺbov, pri svalových spazmoch, cervikálnych migrénach, bolestivej menštruácii, natiahnutí svalov, ale aj ako prevencia svalových a kĺbových poranení
Lymphotaping:
Metóda kinesiotapingu zameraná na redukciu a podpornú liečbu lymfatických, ale aj iných opuchov.
Kedy je lymphotaping vhodný:
pri lymfatických, ale aj iných opuchoch
Bankovanie: (vakuová masáž)
Liečebný efekt metódy bankovania vzniká vytvorením podtlaku (vákua) v banke, ktorý vyvolá miestny preliv krvi a lymfy do kože z hlbšie ležiacich tkanív a reflexný vplyv na cievy vnútorných orgánov. Pri bankovaní sa v oblasti pôsobenia vytvárajú biologicky aktívne látky, ktoré stimulujú výmenný a regeneračný proces. Nežiadúcim účinkom bankovania je tvorba modrín, ktoré vznikajú pôsobením podtlaku a miznú v priebehu 10-14 dní.
Kedy je bankovanie vhodné:
podobne ako pri klasickej masáži, hlavne však pri bolestiach chrbta, šije a končatín. Nesmie byt však porušená celistvosť kože.